Bilimsel Program

-Kongremizde 3 gün boyunca simultane tercüme yapılacaktır

KONGRE BİLİMSEL PROGRAMI

18 EKİM 2018-PERŞEMBE

8.30 - 11.00

KAYIT

9.00 - 9.20

AÇILIŞ KONUŞMALARI

9.20 - 9.45

Konuşmayı Bilmekle Konuşabilmek Arasındaki Fark
İsmet Topaloğlu

9.45 - 10.30

KONFERANS I

Oturum Başkanı: Gül Şener

Türkiye’de Protez Ortez Eğitimi
Candan Algun

10.30 - 10.45

KAHVE ARASI

10.45 - 12.00

TEKNİK WORKSHOP I

Oturum Başkanları: Koray Aydemir, Lokman Can

Transfemoral Dizliksiz Suspanse Olabilen Aktif/Pasif Vakum Sistemi: Ölçü Alımı, Model İşleme ve Uygulama
Necati Yücelyıldız
Aysun Şentürk

12.00 - 13.30

ÖĞLE YEMEĞİ

12.00 – 13.00 Serbest Bildiriler

Oturum Başkanları: Yasin Yurt, Gülay Özkan

13.30 - 14.00

KONFERANS II

Oturum Başkanları: Fatma Uygur, Bahar Külünkoğlu

C Brace
Alexander Hardt (Almanya)

14.00 - 14.30

OTURUM I

Oturum Başkanları: Cemil Yıldız, Osman Özant

Protez ve Ortezlerde Reçetelendirme Nasıl Olmalıdır? Neye Göre? Kime Göre?
Evren Yaşar
Yasin Demir

14.30 - 15.00

KONFERANS III

Oturum Başkanları: Volga Bayrakçı Tunay, Engin Şimşek

Sık Görülen El Problemlerinde Ortotik Tedavi Yaklaşımları
Giulia Guidi (İtalya)

15.00 - 15.30

KAHVE ARASI

15.30 - 16.00

KONFERANS IV

Oturum Başkanları: Nilgün Bek, Gül Öznur Karabıçak

Spor Protezleri
Peter Slijkhuis (Hollanda)

16.00 - 17.30

PANEL I

Oturum Başkanları: Ulukan İnan, Hakan Uysal

Alt Ekstremite Amputasyonlarına Multidisipliner Yaklaşım

Ulukan İnan

Suna Takmaz

Sedat Işıklı

Bahar Külünkoğlu

17.30 – 19.30

SERBEST BİLDİRİLER

Oturum Başkanları: Saniye Aydoğan Arslan, Abdülkadir Aydın

 

19 EKİM 2018-CUMA

9.00 - 9.30

KONFERANS V

Oturum Başkanları:  Savaş Gürsoy,  Erkan Evrendilek

Göz Protezleri
Hakan Uysal

9.30 - 10.00

KONFERANS VI

Oturum Başkanları: Salih Angın, İshak Ramazan

Myoelektrik Kontrollü Üst Ekstremite Protezleri
Glyn Heath (İngiltere)

10.00 - 10.30

KAHVE ARASI

10.30 - 11.30

OTURUM II

Oturum Başkanları: Yavuz Yakut, Banu Bayar

Egzersiz İçin Ortez Modifikasyonları

Yavuz YAKUT

Ortez İçinde Skolyoz Egzersizleri

Nikos Karavidas (Yunanistan)

11.30 - 12.30

KONFERANS VII

Oturum Başkanları: Gürsel Leblebicioğlu, Burcu Talu

El Rehabilitasyonunda Splintleme Sanatı

Giulia Guidi (İtalya)

12.00 - 13.30

ÖĞLE YEMEĞİ

12.30 – 13.30 Serbest Bildiriler

Oturum Başkanları: Esra Atılgan, Songül Selvi Köroğlu

13.30 - 14.30

TEKNİK WORKSHOP II

Oturum Başkanları: Kenan Tan, Engin Aslan  

Uzun Yürüme Cihazlarında: Ölçü Alımı, Model İşleme ve Biyomekaniksel Prensipler
PO Tek. Nihal Tırpan

14.30 – 15.00

KONFERANS VIII

Oturum Başkanları: Serap İnal, Hayati Kaya

Transfemoral Soket Sistemleri
Michael Damer (Almanya)

15.00 - 15.30

KAHVE ARASI

15.30 - 16.00

KONFERANS IX

Oturum Başkanları: Canan Çulha, Murat Kılıç

Allux Polisentrik Mikroişlemcili Diz Eklemi
Shuji Fujisawa (Japonya)

16.00 - 16.30

KONFERANS X

Oturum Başkanları: Tülin Düger, Muharrem Şimşek

Beyin-Makine Arayüzü (Brain-Machine Interface-MI) ile Tetraplejilerde ve Amputelerde Üst Ekstremite Fonksiyonlarının Geliştirilmesi

Selim Eskiizmirliler (Fransa)

16.30 - 17.30

OTURUM III

Oturum Başkanları:  Kezban Bayramlar, Aydın Meriç

Protez Ortez Teknolojisinde Türkiye’nin Yeri

Ömer Çelik

Mustafa Tabak

Vural Eryılmaz

17.30 - 18.00

KONFERANS XI

Oturum Başkanı: Necmiye Ün Yıldırım, Serkan Usgu

Nörolojik Problemi Olan Çocuklarda Postüral Ortezler: Yeni Uygulamalar
Fatma A Hegazy (Birleşik Arap Emirlikleri)

18.00 - 20.00

SERBEST BİLDİRİLER

Oturum Başkanları:  Tamer Çankaya, Duygu Candemir

 

20 EKİM 2018- CUMARTESİ

9.00 - 10.00

OTURUM IV

Oturum Başkanları: Candan Algun, Öznur Büyükturan

Hayvanlarda Protez Ortez Yaklaşımları
Gürkan Gülanber

İsmail Ceylan

10.00-10.30

KAHVE ARASI

10.30-11.00

KONFERANS XII

Oturum Başkanları: Filiz Can, Banu Karahan Ünver

Yaşlılarda Düşmeyi Önleyici Ortezler
Mojtaba Kamyab (İran)

11.00-12.00

OTURUM V

Oturum Başkanları: Suat Erel, Yiğit Gökmen

Gelişimsel Kalça Displazili Bebeklerde Ortez Kullanımının Tedavideki Önemi
M. Zeki Gültekin
Nilgün Bek

12.00-13.30

ÖĞLE YEMEĞİ

12.00 – 13.00 Serbest Bildiriler

Oturum Başkanları: Sevgi Özdinç,  Eyyüp Telci

13.30-15.00

OTURUM VI

Oturum Başkanları: Metin Doğan, Hilal Keklicek

Fleksör ve Ekstansör Tendon Yaralanmalarında Güncel Cerrahi ve Fizyoterapi Yaklaşımları

Egemen Ayhan: Tendon Tamirlerinde Cerrahi Yaklaşımım 

Çiğdem Ayhan: Rehabilitasyonda Kritik Uygulamalarım

 

15.00- 15.30

KAHVE ARASI

15.30-17.00

PANEL II

Oturum Başkanları: Fatih Erbahçeci, Necati Yücelyıldız

Türkiye’de Protez Ortez Alanında Sorunlar ve Çözüme Yönelik Çalışmalar
Recep Uslu (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu)
Mehmet Akif Erdem (Sosyal Güvenlik Kurumu)
Sabri Şahin (OPODER)
Fatih Erbahçeci (TPOBD)

17.00-17.30

KAPANIŞ

*Kongre e-kitabı  26 Ekim Cuma 2018'de yayınlanacaktır. 

DAVETLİ ULUSLARARASI KONUŞMACILARIMIZ

Alexander Hardt (Almanya)
C Brace
Michael Damer (Almanya)
Transfemoral Soket Sistemleri
Shuji Fujisawa (Japonya)
Allux Polisentrik Mikroişlemcili Diz Eklemi
Peter Slijkhuis (Hollanda)
Spor Protezleri
Selim Eskiizmirliler (Fransa)
Beyin-Makine Arayüzü (Brain - Machine Interface -MI) ile Tetraplejilerde ve Amputelerde Üst Ekstremite Fonksiyonlarının Geliştirilmesi
Glyn Heath (İngiltere)
Myoelektrik Kontrollü Üst Ekstremite Protezleri
Fatma A Hegazy (Birleşik Arap Emirlikleri)
Nörolojik Problemi Olan Çocuklarda Postüral Ortezler: Yeni Uygulamalar
Nikos Karavidas (Yunanistan)
Hastaya Özel Skolyoz Egzersizleri ve Ortez İçinde Skolyoz Egzersizleri
Mojtaba Kamyab (İran)
Yaşlılarda Düşmeyi Önleyici Ortezler
Giulia Guidi (İtalya)
Sık Görülen El Problemlerinde Ortotik Tedavi Yaklaşımları


Bilimsel Program İçin Tıklayınız (pdf)